КЕРЧ (QHA) -

 

Будівельники залізничного підходу до Керченського мосту в анексованому Криму скорегують трасу, щоб зберегти знайдену античну садибу. Про це повідомили в інфоцентрі мосту.

— Питання збереження культурної спадщини було і залишається пріоритетним. Стародавня садиба та інші важливі для науки об'єкти археології вдалося зберегти саме завдяки злагодженій роботі будівельників і вчених, — цитує інфоцентр заступника гендиректора з інфраструктурних проектів компанії "Стройгазмонтаж" Леоніда Риженькіна.

 

Так, на одній з ділянок підходу до мосту виявили садибу, в якій знаходиться 40 приміщень і 9 дворів кінця V — початку III століття до н.е. Цей комплекс міг належати родині боспорського аристократа або представника династії царів Боспора, відзначили в інфоцентрі. Площа садиби — більше 5 тисяч квадратних метрів.

Зараз вчені вивчають споруди. Вже обстежено близько 80% поселення, на території яких виявили складну систему водостоків і накопичувальних цистерн.

— Передбачається, що цей комплекс міг функціонувати протягом 150 років, і як мінімум двічі перебудовувався під впливом природних факторів або через зміну власника та функції поселення. Не виключено, що в якийсь час спочатку єдина дуже велика вілла була розділена на дві суміжні садиби, — заявив фахівець Інституту археології РАН Семен Ермолін.

 

На території садиби знайшли залишки невеликих вівтарів, чавилень винограду, глиняних бочок-пифосів для зберігання продуктів, кам'яних годівниць для худоби.

Окрім цього, на території виявили фрагменти і цілі форми амфор головних егейських і малоазійських грецьких центрів, які експортували масло і вино на Боспор у пізньокласичні й елліністичні часи, велику кількість столової та кухонної кераміки (глечики, миски, тарілки, рибні страви, каструлі, чорнолакові сосуди, привезені з Аттики), свинцеві гирі з клеймами, що підтверджують їхню вагу, а також понад 300 античних монет.

 

Нагадаємо, на Керченському мосту з боку Таманського півострова проклали дев'ять кілометрів залізничного полотна. Усього необхідно прокласти 38 кілометрів рейкошпальної решітки.

Після запуску залізничної частини щодня Керченським мостом планують пускати 29 пар потягів.

Рух Керченським мостом відкрили 15 травня. У відкритті брав участь президент Росії Володимир Путін. А 1 жовтня міст відкрили для вантажівок.

QHA