СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму сьогодні відбулися чергові обшуки в будинках кримських татар — у Енвера Кроша за адресою: Джанкойський район, с. Ближньогородське, вул. Садова, і у Ебазера Іслямова у с. Розливи Нижньогірського району. Про це повідомило громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Енвер Крош та Ебазер Іслямов після обшуків затримані і доправлені до районних відділів поліції.

19:20. Вчергове ми бачимо утиск кримськотатарського народу в Криму.

Про це заявили активісти після судилища над Ебазером Іслямовим.

— Це все робиться з метою, щоб люди не були соціально активними, не висловлювали свою громадянську позицію, — сказано у повідомленні.

Наголошується, що Іслямову так званий суд призначив штраф у розмірі 2 тисяч рублів.

16:30. Усі ті рішення, які винесли окупанти у відношенні до Енвера Кроша — це реакція силових структур на його активну правозахисну позицію.

Про це заявили кримськотатарські активісти після так званого суду, передає "Кримська солідарність".

За їхніми словами, перші тортури окупанти почали застосовувати до активіста ще у 2015 році, коли його вперше забрали до відділку. Його намагалися завербувати, але він відмовився.

Кроша також звинувачували у тому, що на його сторінці у соцмережі ВКонтактє була екстремістська інформація. Хоча активісти впевнені, що він не заходив на неї з 2013 року.

Силовики, окрім незаконного затримання, також не допустили до активіста його друзів і навіть рідну матір.

16:05. Енвера Кроша окупанти засудили до 10 діб арешту.

14:58. В суді у справі Ебазера Іслямова відбувається допит другого свідка.

14:35. "Суд" відхилив усі подані клопотання у справі Енвера Кроша, крім того, що дозволяють аудіофіксацію засідання і дозволив увійти матері і брату затриманого. Захист також просив вивести із зали суду представника ЦПЕ, оскільки він має безпосереднє відношення до матеріалів справи і повинен бути притягнутий, як свідок обвинувачення. Так звана суддя відхилила це клопотання.

Крім цього, "суд" відмовив у клопотанні, щоб запросити сімох свідків обвинувачення.

14:30. Почалося "судове" засідання у справі Енвера Кроша. Він подав клопотання, що доручає свій захист Сабрі Талибову і Луфтії Зудієвій. Також подані клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, про аудіо-, відео- і фотофіксації "судового" процесу, про надання іншого залу, оскільки в кабінеті судді Юрченко насилу вміщаються 4 — 6 чоловік.

14:05. В "суді" триває розгляд справи Ебазера Іслямова. "Суд" за клопотанням захисту долучив до справи результати МРТ головного мозку і свідоцтво про народження дітей затриманого.

13:50. Ебазеру Іслямову стало зле у залі суду. Йому викликали швидку допомогу. Поки триває перерва.

12:50. Нижньогірський "суд" зробив перерву на 1 годину в засіданні у справі Ебазера Іслямова для ознайомлення з матеріалами справи.

12:35. Захист Енвера Кроша в суді заявив клопотання про фото і відео фіксацію, про надання більшого залу для "судового" засідання і про ознайомлення з матеріалами справи. Зі слів захисту йому закидають ст 20.3 ч 1 КпАП (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій)

12:30. У Нижньогірському почалося засідання у справі Ебазера Іслямова. Сторону захисту затриманого представляють Енвер Алімов і Мустафа Сейдалієв.

11:40. Енвера Кроша привезли до суду міста Джанкоя. Поблизу будівлі суду вже зібралися активісти.

11:00. Родичі затриманого Енвера Кроша і активісти намагаються подати заяву про зникнення його сина до РВВС Джанкоя, однак їх на вході не впускають силовики.

— Сьогодні були порушені наші законні конституційні права на те, щоб ми зайшли до відділу і написали заяву, — кажуть вони.

Матері Енвера Кроша зателефонували і сказали, щоб вона взяла паспорт і приїхала до РВВС, проте на вході двері замкнені, а силовики не дозволяють пройти до будівлі. "Правоохоронці" відмовляються покликати слідчого, мотивуючи це тим, що він нібито зайнятий.

Силовики вигнали родичів затриманого і активістів за межі території РВВС. Співробітники "поліції" на підвищених тонах заявили про проведення нібито навчань, через які вхід на територію закритий на годину.

Активістам погрожують штрафами у розмірі 25 тис. рублів, якщо вони близько підійдуть до території РВВС.

10:30. Біля Нижньогірського РВВС збираються активісти, щоб підтримати затриманого Ебазера Іслямова. Щоб зігрітися вони принесли із собою чай та коржі.

10:00. До Нижньогірського РВВС викликали швидку допомогу. "Правоохоронці" заявили, що швидку викликали саме Ебазеру Іслямову. Активіст Енвер Алімов відзначив, що співробітники швидкої допомоги повідомили, що приїхали не до затриманого кримського татарина.

9:28. Дружина Енвера Кроша розповіла подробиці обшуків. Вона зазначила, що близько 10 силовиків у масках вдерлися до їхнього додому о 6 годині ранку.

— Вони пред'явили документи і постанову на обшук. Шукали зброю і літературу. Понятих привезли з собою, — сказала вона.

9:25. Цивільний активіст Енвер Алімов написав скаргу в Нижньогірському РВВС, оскільки силовики не дозволяють Ебазеру Іслямову отримати необхідну медичну допомогу.

— Співробітники поліції запевняли мене, що з ним все добре і його стан стабільний. Я написав скаргу, — сказав він.

9:00. Усіх присутніх активістів біля Джанкойського райвідділу, де знаходиться Енвер Крош, "попросили розійтися" так звані правоохоронці.

8:50. Цивільний активіст Енвер Алімов зазначив, що його не впускають до Нижньогірського РВВС, як захисника Ебазера Іслямова.

8:40. Брат Енвера Кроша розповів подробиці обшуків.Он зазначив, що його силовики не впустили у дім і не повідомили про підстави для обшуків.

— Підходжу до будинку, а там 4 машини і купа ОМОНу. Запитав, що трапилося, мені відповіли, що йде слідчий захід за рішенням суду.

8:35. Біля Нижньогірського РВВС зібралися активісти, щоб підтримати затриманого Ебазера Іслямова.

За попередньою інформацією, кримському татарину інкримінують екстремізм. Активіст зазначив, що Ебазер Іслямов — інвалід 3 групи, якому стало зле під час обшуків.

— Він є інвалідом 3 групи. На скільки мені відомо, йому стало зле, викликали швидку. Однак швидку не дочекалися і відвезли його до РВВС.

8:32. У Енвера Кроша силовики вилучили телефон, планшет і ноутбук.

8:30. Ебазера Іслямова доправили до Нижньогірського РВВС.

Як уточнив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook, Енвер Крош — це громадський активіст, який зазнав тортур у грудні 2015 року з боку правоохоронних органів під керівництвом спецслужб!

У кримського татарина силовики вилучили телефон, планшет і ноутбук.

Одразу після обшуку Енвера Кроша забрали до Джанкойського райвідділу.

Біля Джанкойського райвідділу зібралися активісти.

Активісти також повідомляють про обшук у Нижньогірському районі в с. Розливи у Ебазера Іслямова на вул. Розливи.

За попередньою інформацією, обстеження провели співробітники ЦПЕ.

QHA повідомляло, що 23 січня в окупованому Криму відбувалися обшуки в селі Новий Мір Сімферопольського району та у Старому Криму.

QHA