СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У тимчасово окупованому Криму представники так званого Слідчого комітету РФ допитали близьких Ісмаіла Рамазанова — кримського татарина, якого випустили з-під варти 14 липня.

Зокрема, російські окупанти допитали батька, матір і брата активіста.

Як повідомив адвокат Едем Семедляєв, усі рідні Рамазанова відмовилися спілкуватися зі слідчим, пославшись на 51-у статтю конституції РФ.

— Слідчий Дмитро Косякін намагався дізнатися, чи був у когось з рідних доступ до кімнати і телефону Ісмаіла і хто ще, окрім нього, мешкає в будинку. Також слідчий запитував про набої, які Ісмаілу підкинули під час обшуку, — написав він.

 Семедляєв також повідомив, що інтереси Рамазанова захищали адвокати Еміль Курбедінов і Айдер Азаматов.

Нагадаємо, що Ісмаіла Рамазанова, звинувачували в екстремістських висловлюваннях за допомогою інтернет-рації Zello. Як писало QHA, Ісмаіла Рамазанова затримали 23 січня, після проведеного в його будинку обшуку. Окупанти звинуватили його у розповсюдженні в інтернеті відомостей, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу і міжрелігійну ненависть.

14 липня Ісмаіл Рамазанов, обвинувачений у пропаганді екстремізму, вийшов з СІЗО, оскільки у цій кримінальній справі підозрюваного не можна тримати під арештом більше ніж півроку. 2 серпня стало відомо, що кримінальну справу стосовно Рамазанова повернули на додаткове розслідування.

QHA