СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Окупаційна влада Криму має намір змінити назву Міжнародного аеропорту "Сімферополь", який, згідно з постановою Верховної Ради України, з 2015 року носить ім'я кримськотатарського льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана.

Так, "Громадська палата" Криму затвердила список з 10 кандидатів. Імені Султана серед них немає.

До затвердженого списку увійшли: російська імператриця Катерина II, поет Максиміліан Волошин, адмірал Павло Нахімов, засновник виноробства в Криму князь Лев Голіцин, лікар-хірург Микола Пирогов, художник Іван Айвазовський, письменник і драматург Антон Чехов, вчений-енциклопедист Дмитро Менделєєв, письменник Олександр Грін. Єдиний кримський татарин у списку — просвітитель і філософ Ісмаїл Гаспринський.

Голова "Громадської палати" Криму Григорій Іоффе назвав такі критерії відбору кандидатів: діяльність цих людей має бути пов'язана з суспільними перетвореннями, військовими перемогами, науковими і географічними відкриттями, промислово-економічним розвитком, культурними та іншими досягненнями Криму. Він також підкреслив, що цей список не є остаточним.

Список може доповнюватися до 28 жовтня. Його формують громадські палати регіонів. Також доповнити список можна на офіційному сайті конкурсу — для цього за кандидата мають проголосувати не менше 500 користувачів.

Потім одна з соціологічних організацій виявить лідерів і сформує шорт-лист з трьох претендентів.

З 8 до 30 листопада відбудеться голосування за кандидатів. Віддати свій голос можна буде на сайті конкурсу, у соціальних мережах, на сайтах громадських палат, а також за допомогою анкетування, яке проводитимуть активісти організації "Волонтери Перемоги".

 

Нагадаємо, 14 травня 2015 року, Верховна Рада України дала офіційну назву Сімферопольському аеропорту іменем Амет-Хана Султана — льотчика, який збив під час Другої світової війни 49 літаків Рейху. За таке рішення проголосували 240 народних депутатів.

Амет-Хан Султан — радянський льотчик-ас, кримський татарин, учасник Другої світової війни. 30 червня 1945 року за успішне проведення 603 бойових вильотів, збито особисто 30 літаків противника різних типів і 19 літаків ворога, збитих у групових боях, удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу. З 1947 — 1971 року — льотчик-випробувач. Заслужений льотчик-випробувач СРСР, єдиний радянський льотчик, який випробував понад 50 типів літальних апаратів.

Амет-Хан Султан загинув 1 лютого 1971 року під час виконання випробувального польоту на літаючій лабораторії Ту-16. Похований на Новодівичому кладовищі у Москві. Міжнародний аеропорт у столиці Дагестану — Махачкалі — також названий на його честь.

 

Джерело: РИА Новости Крым

QHA