КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим проводиться розслідування дев'яти кримінальних проваджень за фактами катувань громадян України на території півострова після анексії Росією, йдеться на сторінці відомства у соціальній мережі Facebook.

За даними правоохоронців, тортурам на анексованому півострові можуть піддаватися люди за спілкування українською мовою.

— Серед таких фактів: тортури за проукраїнську позицію і спілкування українською мовою, тортури з метою отримання свідчень про визнання провини і неправдивих свідчень на інших осіб. До деяких постраждалих застосовувався електричний струм, — наголошується у повідомленні.

За даними прокуратури АРК, у рамках інших кримінальних проваджень, у тому числі — за фактами незаконного позбавлення волі, встановлюється інформація про майже 200 випадків нелюдського поводження з жителями півострова. Причому в багатьох випадках йдеться про наявність ознак катування.

— Зазначені дії вчиняються як співробітниками незаконно створеного органу «управління ФСБ РФ в Республіці Крим і м. Севастополі», іншими органами окупаційної влади, так і представниками незаконного збройного формування «Самооборона Криму», — відзначили у прокуратурі.

Раніше повідомлялося, що прокуратура АРК Криму порушила п'ять кримінальних справ за фактами незаконного заходу 600 суден в акваторію України в анексованому Криму. Прокуратура пред'явила підозри чотирьом капітанам суден, троє з яких перебувають у розшуку.

QHA