СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Птахофабрика імені Фрунзе у Сакському районі Криму опинилася на межі закриття, повідомляє Crimean Tatars.

Близько 300 осіб можуть залишитися без роботи.

Працівник птахофабрики Олександр Божко зазначив, що співробітники заводу вже два місяці не отримують зарплати.

— Зарплати мізерні — оклади по 14 тисяч рублів.

За словами працівників, раніше птахофабрика була однією з перших з розведення курей. Спад почався чотири роки тому.

— Занепад почався, як тільки ми перейшли до Росії. До 2014 року — у нас ніяких проблем не було. Наша продукція розходилася по всій Україні, — підкреслив працівник Віктор Коннов.

Працівники заводу також заявили, що після анексії Криму «усе робиться для умисного знищення» підприємства.

— Тепер, виявляється, ферма непотрібна. Люди — 300 осіб залишаються на вулиці. Ні птахи, ні господарство, ні корови — нічого не треба, сказала працівниця ферми Катерина Бондаренко.

Це підприємство зіткнулося з нестачею кормів, у зв'язку з чим розпродали частину господарства. Продуктивність 60 тисяч курей на підприємстві зараз складає близько 2%.

— Увесь тиждень кури взагалі нічого не їли. Сьогодні на моєму пташнику було 0 яєць, а на пташнику у мене сидить поголів'я у 14,5 тисяч. У нас продуктивність раніше була 96 – 97%. Це якесь шкідництво. Спеціально, напевно, роблять, щоб довести до банкрутства вже повністю радгосп, — додав Коннов.

Запасів корму для птахів вистачить тільки до лютого 2019 року.

 

QHA повідомляло, що у Сімферополі закрили найбільше молочне підприємство півострова — ПАТ «Криммолоко». Співробітників попередили, що вони можуть або звільнитися, або ходити на роботу деякий час без будь-якої перспективи.

На заводі працювало близько 300 осіб. При цьому, керівництво підприємства заявляло, що його закриття пов'язане з нерентабельністю. До закриття завод відмовився від закупівель молока у кримських фермерів і перейшов на сировину з Краснодару.

До цього заводи підприємства «Криммолоко» закрили у Євпаторії, Роздольному, Білогірську та Керчі.

QHA