СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Вчені так званого Кримського федерального університету (КФУ) на базі навчально-дослідного господарства Академії біоресурсів і природокористування на окупованому півострові проводять агротехнологічні дослідження у галузі вирощування посухостійких фруктових дерев. Про це повідомили у прес-службі КФУ.

— Для досягнення мети ми тренуємо окремо взяті сорти яблук переживати посуху. Принцип полягає у тому, що коренева система дерев сягає глибоко в грунт і харчується накопиченою за зиму вологою, — цитує прес-служба доцента кафедри виробництва і виноградарства АБіП КФУ Дмитра Потаніна.

Таким чином, на півострові намагаються виростити сади, які споживатимуть менше води. В університеті відзначили, що це актуально для окупованого Криму після перекриття Північно-Кримського каналу.

— Незважаючи на те, що наші посухостійкі сади здатні давати урожай на 15–20% нижче, ніж суперінтенсивні насадження такого ж типу, наприклад, у Краснодарському краї, вони не вимагатимуть зрошення.

В експериментальному саду так званого КФУ висаджені 60 сортів яблучних дерев, які дають 3040 тонн врожаю з одного гектара. Їх вже реалізують у торгівлі, а падалицю переробляють для виробництва соків та інших продуктів.

 

QHA повідомляло, що посуха знищила понад 20 тисяч гектарів сільгоспкультур в Криму.

Окупаційна влада вивчає можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь.

Раніше так званий голова Криму Сергій Аксенов попросив у Росії 400 мільйонів рублів (близько 166 мільйонів гривень) для компенсації втрат сільгоспвиробництв.

QHA