КИЇВ (QHA) -

Залізничний районний суд Сімферополя в анексованому Криму відклав розгляд клопотання про умовно-дострокове звільнення Володимира Балуха. Підконтрольний Росії суд розглядав першу з відкритих щодо українця кримінальних справ. Засідання перенесли на 5 липня.

— Балуха не доставили до суду, оскільки Залізничний райсуд не знав, що відносно нього розглядається інша кримінальна справа і він закріплений наразі за Роздольненським райсудом. Потрібно було відправити запит про можливість етапувати його сюди для розгляду клопотання, — розповіла адвокат Ольга Дінзе.

Адвокат пояснила, що якщо до призначеного терміну Роздольненський райсуд оголосить обвинувальний вирок Володимиру Балуху по кримінальній справі про дезорганізацію роботи ІТТ, можливо, Залізничний райсуд відмовить у розгляді клопотання про УДЗ. Це станеться через те, що українця направлять у місце відбування покарання.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух має відбувати термін у колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

Джерело: Крым.Реалии

QHA