СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Викрадення Асана Егіза пов'язано з утиском кримських татар щодо їхньої активної позиції стосовно того, що відбувається в Криму. Про це повідомив сам делегат Курултаю кримськотатарського народу Асан Егіз, передає громадська організація "Кримська соліларность".

За словами Егіза, силовики в Криму переслідують увесь кримськотатарський народ.

— Це пов'язано з утиском кримських татар їхньої активної позиції, з правозахисною діяльністю представників нашого народу, це переслідування усього народу щодо його позицій стосовно того, що відбувається в Криму, — сказав він.

За словами Егіза, вчора, 23 травня у післяобідній час, коли він їхав на своїй машині, його зупинив патруль дорожньої поліції. Коли він вийшов з автомобіля, щоб з'ясувати причини зупинки, співробітники ДІБДР почали вимагати документи і він їх передав.

— У якийсь момент я помітив, що співробітнику ДАІ не цікаві ці документи, і він по рації передав якусь інформацію. Через деякий час під'їхав автобус сріблястого кольору. Водій цього мікроавтобуса у камуфляжній формі попросив мене, я відмовився, і в цей момент до мене ззаду підійшли люди і затягли в автомобіль, скрутили руки, на голову одягли мішок і заштовхали в машину, — сказав він.

Протягом години його везли на мікроавтобусі і привезли в ліс, де, посадивши на землю і знявши наручники, запитали, чи вміє вона рахувати, і сказали дорахувати до 200.

— Після чого зняли мішок і невідомі особи поїхали у невідомому напрямку. Сам я потім вийшов на дорогу в Акмесджит, — розповів він.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку із затриманням і побиттям делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Егіза в окупованому Криму.

Там відзначили, що відомство розглядає цей факт, як чергову спробу залякати кримськотатарське населення, а також як гібридну депортацію кримськотатарського народу з анексованого півострова.

Нагадаємо, вчора, 23 травня в анексованому Криму в районі села Піонерське під Сімферополем було викрадено активіста, брата члена Меджлісу кримськотатарського народу Абдурамана Егіза — Асана. Він був зупинений невідомими на автомобілі марки "Фольксваген" і вивезений у невідомому напрямку.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Абдураман попрямував на пошуки брата в управління ФСБ РФ в окупованому Криму.

Пізніше з'явилася інформація, що Асана Егіза знайшли побитого і відвезли в лікарню.

QHA