СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Завідуюча пральні ТОК "Судак" в анексованому Криму в Судаку заборонила співробітникам спілкуватися між собою кримськотатарською. Про це повідомила політолог Ленора Дюльбер на своїй сторінці у Facebook.

При цьому, майже усі співробітники пральні — кримські татари.

— Завідуюча пральні викликала до себе одну зі співробітниць пральні, кримську татарку, і категорично заявила, щоб ніхто в її пралі не розмовляв кримськотатарською мовою! — написала Дюльбер.

 

Жінка скаржилася на те, що не розуміє про що говорять співробітники під час обіду.

— Жінки, кримські татарки, не стояли мовчки, нагадали завпрачці, що кримськотатарська мова є однією з трьох державних у Криму, і подібні "накази" як мінімум незаконні, а як максимум — образливі. У відповідь завпрачка обізвала жінок націоналістками.

 

Співробітники пральні напишуть заяву керівництву ТОК "Судак" і якщо не вжиють ніяких заходів, вони звернуться до компетентних органів.

 

QHA повідомляло, що у серпні директор школи у селі Орлівка Нахімовського району Севастополя відмовилася відкрити клас з кримськотатарською мовою навчання. За словами юриста Ленуре Енгулатової, з відповідним проханням до директора севастопольської школи Людмили Солошенко протягом травня — серпня 2018 року неодноразово зверталися батьки першокласників. Солошенко заявила, що у неї нібито немає ні додаткового приміщення, ні вчителів початкових класів з правом викладання кримськотатарською мовою.

QHA