БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

 

У Криму руйнують печерне місто Качи-Кальон у Бахчисарайському районі півострова.

Безпосередньо у скелі монахи будують храм і трапезну на 200 чоловік.

На якій підставі монахи ведуть масштабне будівництво біля пам'ятника "Печерний монастир Качи-Кальон" VIII – XIX ст., невідомо. Так, "міністр екології та природних ресурсів" Криму Геннадій Нараєв заявив журналістам, що монахи розпочали будівництво без дозвільних документів.

 

Як повідомляють ЗМІ, нові печери рубають для скиту (місце проживання ченців) Анастасии Узорешительницы, який відновлюють після пожежі, яка сталася у січні цього року. Тоді вогонь пошкодив майже половину будівель скиту. Наразі, як повідомляється, вже вирубали дві нові печери.

 

Дослідники вважають, що монастир в ущелині біля печерного міста Качи-Кальон виник приблизно у VIII – IX ст. — у період іконоборства. Тут, далеко від великих торгівельних шляхів, на "околиці населеного світу" жили християни, які втекли з Візантії. Там тривала боротьба не тільки з іконошанувальниками, але й з монастирями.

 

Раніше кримський історик Олексій Мотов повідомив QHA, що у Севастополі опинився під загрозою об'єкт, внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО — "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора".

Так, на Мисі Кришталевий почалося будівництво Музейного театрально-освітнього комплексу. Хоча безпосередньо мис Кришталевий і не відноситься до території заповідника, на ділянці забудови знаходиться недосліджена частина хори Херсонеса, залишки укріплень Форту Меньшиков і Олександрівського равеліну.

У березні 2018 року в ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі вказали факти порушень окупаційної влади у сфері захисту культурної спадщини.

QHA