БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Сьогодні у Бахчисарайському районному суді відбулося судове засідання по розгляду адміністративного протоколу, складеного відносно члена Меджлісу кримськотатарського народу Зейнура Якубова.

Розгляд було перенесено в зв'язку з тим, що Зейнур Якубов не був достатньо обізнаний з матеріалами справи, повідомила Еміне Авамілєва, яка представляла інтереси Якубова в суді.

— Розглядав суддя одноособово. Були задоволені кілька клопотань як Зейнуром Якубовим, так і захистом, який представила Еміне Авамілєва. З огляду на те, що Зейнуру Якубова не була вручена копія протоколу про адміністративне правопорушення, і те, що він не ознайомлений з іншими матеріалами адміністративного провадження, було заявлено клопотання про відкладення розгляду справи, яке суд задовольнив. Наступне судове засідання відбудеться 26 жовтня о 15:00 в Бахчисарайському районному суді, — сказала вона.

Як повідомляло раніше QHA, 18 жовтня силовики відвідали будинок члена Меджлісу кримськотатарського народу, учасника кримськотатарського національного руху Зейнура Якубова, який звинувачується «в участі в зборах забороненої на території РФ і в Криму організації».

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховний Суд Російської Федерації відмовив у задоволенні апеляції Меджлісу кримськотатарського народу на рішення так званого Верховного Суду Республіки Крим від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «екстремістською організацією» і заборону його діяльності на території Російської Федерації, а також в окупованому Криму.

Україна та світова спільнота не визнали і жорстко засудили каральне рішення російського суду.

30 вересня вісьмох членів Меджлісу в окупованому Криму — Еміне Авамілєва, Ділявера Аккієва, Мустафу Маушева, Бекіра Мамута, Табаха Садихова, Шевкета Кайбуллаєва, Енвера Куртієва і Абдурамана Егіза — викликали до Головного управління з протидії екстремізму МВС Росії, де на них склали адміністративні протоколи за участь у «заборонених зборах». Пізніше кримські судді призначили їм штрафи.

ФОТО: Наріман Джелял

QHA