КИЇВ (QHA) -

25 – 26 червня в анексованому Криму, де забороняють проводити будь-які масові акції кримських татар, триває марафон, присвячений Дню кримськотатарського прапора.

Організатором акції виступив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль, який разом з активістами має намір протягом двох днів обійти увесь Крим з величезним кримськотатарським прапором. Після цього стяг встановлять на одній з вершин півострова.

Під час марафону Джеляль планує зустрітися з кримськими татарами, які проживають в різних куточках Криму, привітати їх з національним святом.

Флешмоб, присвячений кримськотатарському прапору, стартував у селі Йені Сарабуз (Укромне) Сімферопольського району. Першим місцем, куди прибули активісти, було селище Чурчі.

У центрі селища відбулися збори біля пам'ятника, присвяченого депортації кримських татар. Присутні вшанували пам'ять загиблого у ДТП ветерана кримськотатарського національного руху Сервера Караметова.

— Сервер-ага завжди брав із собою прапор. Нашу зустріч ми присвячуємо його пам'яті, — повідомив Наріман Джеляль.

Під час акції виступили відомий скульптор Айдер Алієв, кримськотатарський активіст Рефат Сейтаблаєв, які розповіли історію пам'ятника. Присутні прочитали молитву на честь Сервера Караметова.

Наріман Джеляль попросив написати кримськотатарською на прапорі декілька слів про сам прапор, кримськотатарський народ і Крим. Активіст Рефат Сейтаблаєв написав пам'ятні слова на прапорі.

Слід зазначити, що акцію у селищі Чурчі знімали на відео співробітники поліції Криму. Вони стежили за перебігом заходу. Також до місця проведення акції була пригнана поліцейська машина.

Відзначимо, сьогодні, 26 червня, в Україні відзначають День кримськотатарського прапора.

У цей день в 1991 році у Сімферополі відновив діяльність Курултай кримськотатарського народу.

QHA повідомляло, що у День кримськотатарського прапора у Києві проведуть автопробіг і ходу до Майдану Незалежності. Після цього в центрі столиці заплановано мітинг.

QHA