СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму виявили значний ризик зараження домашніх свиней на африканську чуму. Про це повідомила так званий перший заступник голови підконтрольного Кремлю Держкомітету ветеринарії Республіки Крим Анастасія Лісовська-Чудновіч.

Вона зазначила, що від цього захворювання немає вакцини.

— Що стосується африканської чуми свиней — це захворювання, від якого немає вакцини, і в цьому його найсерйозніша небезпека. На території Криму це захворювання вийшло до дикої фауни, тобто хворіють не тільки домашні, а й дикі свині. Відповідно, від диких свиней є джерело перенесення у вигляді кліща роду орнітодорос. Тому, ризик поширення великий, — повідомила вона.

Лісовська-Чудновіч підкреслила, що у 2018 році не було випадків захворювання домашніх свиней, проте зафіксовані поодинокі випадки захворювання диких кабанів.

— На усі такі спалахи ми оперативно реагуємо, у максимально короткі терміни проводимо знищення заражених тварин, — сказала вона.

Вона додала, що єдиним способом захисту домашніх свиней від захворювання є дотримання правил біобезпеки місць, де вони містяться.

QHA повідомляло, що у 2017 році на анексованому півострові виявили один випадок захворювання геморрагічною лихоманкою Крим-Конго. Лихоманка передається через укуси кліщів, але при цьому за минулий рік в Криму не виявили жодного випадку кліщового енцефаліту.

Джерело: Новини Криму

QHA