СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Завтра, 15 травня, у "Роздольненському районному суді" анексованого Криму відбудеться судове засідання щодо третьої сфабрикованої кримінальної справи проти українського патріота Володимира Балуха, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group.

За даними правозахисників, справу розглядатиме "суддя" Тетяна Пиркало.

Початок засідання призначено на 12:00.

Як повідомляють правозахисники, ця кримінальна справа проти українця (ст.321 ч.2 КК РФ) розпочата у серпні 2017 року, після того, як Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на українця. За заявою Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста.

На попередніх судових засіданнях "прокурор" зачитав обвинувальний висновок, згідно з яким 11 серпня 2017 року Балух, перебуваючи в ІТТ, "завдав начальнику цієї установи удар ліктем, а потім — флаконом миючої рідини по лівій руці". Такими діями українець, на думку слідства, заподіяв начальнику ІТТ «фізичний біль, який не спричинив тілесних ушкоджень і розлад здоров'я».

За інформацією захисту активіста, Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ. Однак за заявою Балуха розслідування відносно Ткаченка так і не почали, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Володимир Балух, якого окупанти засудили до 3 років і семи місяців колонії-поселення, проводить голодування.

Раніше повідомлялося, що державний департамент США закликав окупаційну владу в Криму звільнити Володимира Балуха.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку "суду". 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

QHA