КІРОВСЬКИЙ (QHA) -

В окупованому Криму в Кіровському районному "суді" завершилося засідання у справі Зареми Куламетової, яка звинувачується в публічній образі представника влади, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Засідання відклали на 30 березня, на 11:00, для того, щоб забезпечити явку всіх свідків обвинувачення.

Нагадаємо, 22 січня в будинок Зареми Куламетової увірвалися співробітники поліції і почали вимагати пояснень у зв'язку із нібито скаргою, яка надійшла на неї, за образу начальника «МВС Росії у Кіровському районі». Самої скарги у них не виявилося, тому Зарема Куламетова відмовилася спілкуватися, і правоохоронці змушені були піти ні з чим.

Але вже 5 лютого Зарему Куламетову викликали у Кіровський райвідділ поліції. На цей раз їй повідомили, що вона підозрюється в образі правоохоронця.

Вона нібито ображала співробітника поліції, тим самим погрожуючи його життю та здоров'ю, у день затримання її сина Гірая Куламетова.

На сьогоднішньому суді були вислухані покази свідків обвинувачення.

Як заявив адвокат Еміль Курбедінов, сьогодні був допитаний сам "потерпілий" — підполковник поліції, який стверджує, що його образили. Він пред'явив позовну заяву на суму 50 тисяч рублів. Адвокат висловив надію, що на суд 30 березня з'являться й інші поліцейські, які були присутні на затриманні.

Нагадаємо, 28 січня кримськотатарський активіст, учасник одиночних пікетів Гірай Куламетов вийшов з Білогірського СІЗО. Активіста заарештували за публікацію відеоролика у соціальній мережі у 2012 році.

QHA повідомляло, що в підконтрольному Кремлю Верховному суді окупованого Криму відбулося засідання з розгляду апеляції у справі учасника одиночних пікетів Гірая Куламетова.

Нагадаємо, кримськотатарського активіста Гірая Куламетова заарештували на 10 діб. 27-річного учасника одиночного пікету зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 000 рублів.

В окупованому Криму в Білогірську та Старому Криму відбулися обшуки в будинках кримськотатарських активістів — Гірая Куламетова і Кемала Сеітьяєва, у результаті чого їх затримали.

QHA