СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний «суд» у Сімферополі розглядав сьогодні апеляційну скаргу активіста Фазіла Ібраімова.

Адвокат кримського татарина Едем Семедляєв розповів, що суддя відхилив усі пропозиції, доводи та клопотання захисту.

— Як завжди в судовій системі РФ усе стабільно. Суд не прийняв жодного нашого аргументу і клопотання. Суддя погодилася, що районний суд правильно обрав запобіжний захід при тому, що зміст був з безліччю порушень. Одне з них те, що період затримання — 48 годин — закінчився давно, а значить після цього мій підзахисний утримувався незаконно, — зазначив адвокат.

Документи справи теж викликають масу запитань, серед яких правильність написання імені активіста. При цьому суд продовжив запобіжний захід активісту.

Також захисник кримського татарина зазначив, що стан здоров'я Фазіла Ібраімова погіршився.

— У камері палять, у нього кашель і постійно скаче рівень цукру в крові. Він сказав, що уся камера «завшивлена» і тільки у нього вошей немає, — зазначає Семедляев.

Нагадаємо, учасники «галявин протесту» вимагали вирішення питання виділення землі кримським татарам, які більше 10 років відстоюють своє право на неї.

У Сімферополі розвивається конфлікт між місцевою владою, забудовниками та учасниками «галявини протесту» «Стрілецька». Новий мікрорайон «Кримська роза» вирішили будувати на тому місці, де зараз знаходяться самобуди і мечеть кримських татар. Протестувальники намагаються врятувати свої будови від знищення.

Це вже не перший обшук в будинку кримськотатарського активіста.

У серпні 2017 року Фазил Ібраїмов був затриманий силовиками, після чого Залізничний районний «суд» Сімферополя заарештував активіста на 5 діб.

Раніше QHA повідомляло, що в Криму за допомогою відеозв'язку судитимуть кримського татарина.

QHA