КИЇВ (QHA) -

В окупованому Росією Криму за останні 10 місяців втричі збільшилася кількість обшуків і рейдів ФСБ. Про це йдеться у Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та Севастополі", яку опубліковали сьогодні, 13 вересня, передає кореспондент QHA. Доповідь підготовлена на виконання рішення Генеральної Асамблеї ООН, що підтверджує територіальну цілісність України, вже вдруге.

Доповідь охоплює період з 13 вересня 2017 — 30 червня 2018 року.

У документі наголошується, що Росія продовжує нехтувати своїми міжнародними зобов'язаннями як країна-окупант і не забезпечила належні гарантії і захист широкого спектра прав людини в Криму.

Державні суб'єкти РФ в Криму, зокрема, суддя, прокурори, слідчі, ФСБ і поліція порушили права 94 осіб на належну правову процедуру і справедливий судовий розгляд. Окрім того, ні в одному з 42 випадків насильницьких зникнень, задокументованих з березня 2014 року, винні не притягнуті до відповідальності.

У доповіді висловлюється стурбованість щодо стану здоров'я та умов тримання Олега Сенцова, Володимира Балуха і Емір-Усеіна Куку, які розпочали голодування на знак протесту через обвинувачення, які вони вважають сфабрикованими.

У доповіді наголошується на триразовому збільшенні задокументованих обшуків і рейдів ФСБ на об'єктах приватної власності в Криму — 38 фактів за перше півріччя 2018 року проти 14 за аналогічний період минулого року. Причому, близько 80% обшуків і рейдів були спрямовані проти кримських татар.

Окрім того, підкреслюється у документі, кримських татар позбавили свого представницького органу — Меджлісу, який залишається в Криму забороненим, незважаючи на постанову Міжнародного суду ООН.

Раніше повідомлялося, що Рада ООН з прав людини висловила стурбованість погіршенням ситуації з порушенням прав людини на анексованому півострові.

QHA