СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Активісти в окупованому Криму записують відео на підтримку кримськотатарського правозахисника, фігуранта надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір» («ялтинська справа») Еміра-Усеіна Куку. Про це повідомляється на сайті громадської організації КримSOS.

Так, сьогодні, 9 липня, 14-й день голодування політв'язня.

— Оголошення голодування політв'язнем — протест проти несправделивості і репресій щодо кого-небудь, або народу в цілому. Емір-Усеін Куку — політв'язень з Криму, який оголосив голодування. Я впевнений, він голодує не за себе, він голодує за усіх несправедливо засуджених мусульман. Таких людей не забувають, з таких людей починається нова історія, — зазначив у своєму відеозверненні член громадського об'єднання «Кримська солідарність» Алімдар Білялов.

Звернення до кримськотатарського правозахисника також записала мати кримського татарина Ріната Параламова Пакізе.

— Дай Бог йому сили зміцніти. Я висловлюю свою солідарність з приводу того, що він то все заповнив у собі. Голодує за всіх наших дітей. Я, як мати, дуже його розумію. З одного боку, я пишаюся тим, що у нас є такі хлопці, але з іншого боку, мені дуже шкода і прикро, що він витрачає своє здоров'я через нинішній режим.

Нагадаємо, дружина політв'язня Еміра-Усеіна Куку Мер'єм Куку-Ашчі заявила, що у політв'язня погіршився стан здоров'я. У Еміра-Усеіна Куку є проблеми із зором, а після побиття у СІЗО в нього виникли болі у нирках і колінних суглобах.

28 червня Емір Усеін Куку оголосив голодування на знак протесту проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в'язнів.

QHA повідомляло, що українка з Тернополя Олена Гамурар записала відеозвернення до в'язня Кремля Еміра-Усеіна Куку, в якому висловила свою підтримку.

Джерело: КримSOS

QHA