СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "суд" міста Сімферополь засудив громадянина України Олександра Стешенка до двох років позбавлення волі нібито за підпал будинку російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва.

Як повідомляє прес-служба "управління" ФСБ у Республіці Крим і Севастополі, Стешенка відправлять відбувати термін у колонію-поселення.

— Центральний міський суд Сімферополя визнав Стешенка винним у інкримінованому злочині та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з відбуванням покарання у колонії-поселенні. Вирок набув законної сили.

За інформацією прес-служби, Стешенко визнав свою провину, у результаті чого кримінальне переслідування відносно засудженого ще за однією статтею (ст. 282 КК РФ — збурення міжнаціональної ворожнечі) припинено у зв'язку із його каяттям.

21 травня ФСБ повідомила, що Стешенко разом з екстремістською групою, нібито створеною Еролом Велієвим — помічником Мустафи Джемілєва, "за вказівкою глави забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Р. Чубарова, який перебуває у розшуку, за підтримки СБУ, планували вчинення злочинів з мотивів політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим".

Навесні 2018 року Стешенка затримали на в'їзді в окупований Крим, куди, за версією ФСБ, він приїхав для проведення чергової провокації. За словами матері українця, Стешенко прибув в окупований Крим в гості до знайомої, яка раніше проживала у Харкові.

Як заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, арешт спецслужбами РФ українця і звинувачення у спробі підпалу будинку муфтія Криму були приурочені до річниці рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі, яке зобов'язує РФ зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA