СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Жителі Гвардійського сільського поселення (с. Красна Зорька) в окупованому Криму протестують проти будівництва кремаційного блоку. Про це повідомили в групі «Кримське юридичне бюро» у Facebook.

— Жителі Гвардійського сільського поселення звернулися за допомогою до наших фахівців з питання будівництва і функціонування кремаційного блоку в Гвардійському сільському поселенні Сімферопольського району, — йдеться у повідомленні.

Жителі поселення заявили, що негативно ставляться до будівництва крематорію «через екологічну безпеку, морально-етичні та релігійні почуття, а також через психологічний дискомфорт».

Екологи відзначили, що крематорій викидає у навколишнє середовище бензпірен і діоксини, які викликають ракові захворювання. Викидаються також такі шкідливі речовини, як оксиди азоту, чадний газ, сірчистий газ, сполуки сірки, хлору і фтору, поліхлоровані біфеніли, поліхлоровані дібензофурани.

Активісти сформували ініціативну групу, яка підготувала документи для проведення публічних слухань. Документи передали так званому голові підконтрольного Кремлю Гвардійського сільського поселення.

Активісти зібрали 371 підпис проти будівництва крематорію.

— Глава Адміністрації усно запевняв жителів району, що будівництво крематорію необхідно для Криму, і функціонування блоку не завдасть шкоди навколишньому середовищу, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що "Комітет конкурентної політики" в анексованому Криму оголосив про початок державної закупівлі на виконання будівельно-монтажних робіт індустріального парку «Феодосія». Для будівництва виділили площу в 123 га.

QHA