ЯЛТА (QHA) -

Міська адміністрація Ялти виграла суд проти громадянки, яка побудувала житлову висотку.

Суд зобов'язав знести будинок за рахунок забудовника. Втім, не факт, що знесення відбудеться: подібних будинків поблизу безліч, і їх ніхто не чіпає, пишуть місцеві ЗМІ.

— Восьмиповерховий житловий будинок у центрі Ялти, на вулиці Щорса, біля «Вілли Вадарської» побудувала якась громадянка Майлова, — повідомляють вони.

Формальною причиною позову адміністрації про знесення стали звернення місцевих активістів. Але зверталися вони сотні разів і з приводу інших подібних об'єктів. Так, трохи нижче, на Пагорбі Слави, на таких же землях під житлове будівництво структури, яку пов'язують з великим ялтинським девелопером Сергієм Клімовим, побудували багатоповерховий комплекс.

Однак ця висотка внесена в проект нового генплану Ялти.

Нагадаємо, раніше Ялта (7 місце) і Севастополь (6 місце) увійшли до переліку з 20 міст Росії, що включає і міста окупованого Криму, в яких зняти елітну квартиру на тривалий термін найдорожче.

Так, оренда житла в цих кримських містах обійдеться у 200-440 тис. руб. (близько 92-203 тис. грн) на місяць.

Нагадаємо, в окупованих Сімферополі та Севастополі купити первинне житло в новобудові практично так само дорого, як у Москві та Санкт-Петербурзі, в яких рівень зарплати у населення суттєво вище.

QHA