СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Сімферополі знову поновилися будівельні роботи на вулиці Воровського, де за часів Кримського ханства розташовувалися палац Калга-султана і мечеть, повідомляють жителі цього району в соціальних мережах. Дану інформацію підтвердив і активіст кримськотатарського національного руху Заїр Смедляєв, який розмістив посилання на відповідне фото на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Невідомі особи почали там будівництво: копають фундамент, заливають бетоном, огородили територію. Взагалі це історична територія, там планувалося проведення розкопок, — зазначив Смедляєв.

Історики підтверджують, що на місці будівництва раніше розташовувався середньовічний палацовий комплекс Калга-Султана, а також мечеть XV століття.

Відзначимо, що спроби забудувати територію колишнього палацу Калга-султана робилися не раз, але їх щоразу вчасно припиняли. Зокрема, в останній раз початок будівництва на цій ділянці був зупинений у квітні 2015 р.

Як повідомляло QHA, у доповіді Фонду Нємцова констатується, що Крим «фактично стає позаправовою територією», корінне населення видавлюється з півострова шляхом політичного і кримінального переслідування, викрадень, дискримінації за національною ознакою.

 

 

ФОТО: інтернет

QHA