СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму 7 серпня був звільнений з посади директора Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Білял Білялов.

Наказ про його звільнення вже підписано, однак сам Білялов відмовився залишити посаду. Причиною звільнення драматурга називають адміністративні порушення.

Колектив театру також не згоден з цим рішенням. У театрі вважають, що усі звинувачення проти Білялова — вигадані й пред'являються з метою поставити на його місце «зручну» людину.

— Ми вирішили акторським, творчим складом, що потрібно оприлюднити цю ситуацію. Якщо Біляла Шевкетовича раптом приберуть, то ми хочемо теж якось припинити роботу театру, ми будемо змушені не виходити на роботу, а це значить, — розвал театру, це його зникнення. Офіційного звільнення, я так розумію, не було. Поки цього не сталося, ми хочемо усім театром якось цьому запобігти, — повідомила працівник театру Луїза Усеінова.

Звільнення Білялова також обговорюється у соціальній мережі Facebook. Так, користувач Арзі Селім повідомила, що з ім'ям Біляла Білялова пов'язані найвизначніші перемоги кримськотатарських театралів у багатьох країнах.

— Маючи унікальну харизму, наполегливість, завзятість Білял Білялов домігся того, щоб про наш національний театр дізнався увесь світ. У найрізноманітніші роки, починаючи з моменту повернення народу на батьківщину, і аж до найскладніших політичних ситуацій останніх років, колектив завжди знаходив потрібні «слова та інтонації» для підтримки свого глядача, — написала вона.

Нагадаємо, Білял Білялов обіймає посаду директора і художнього керівника театру з 1994 року. Він очолив установу в складні часи, коли театр ще не був укомплектований, не вистачало фахівців, акторів з вищою освітою, не було власного будинку і не вистачало національного драматичного матеріалу.

Раніше QHA повідомляло про плани окупантів закрити Кримськотатарський академічний музично-драматичний театр. Тоді підконтрольна Кремлю влада повідомила, що у драмтеатрі нібито існують проблеми з пожежною безпекою.

QHA