КИЇВ (QHA) -

Є надії на те, що Україна отримає автокефалію у липні цього року, заявив Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

За його словами сьогодні, 31 травня, питання надання автокефалії українській церкві розглянуть 12 єпископів Константинопольського патріархату.

— Є всі надії, що найближчим часом, я думаю, це буде у липні, ми отримаємо томос і автокефалію, — сказав Філарет.

Він також повідомив, що після того, як Вселенський патріархат надасть Українській православній церкві томос, православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, а також декілька єпископів і помісних церков Московського патріархату об'єднаються в одну помісну церкву.

Відзначимо, що автокефальна православна церква — це помісний інститут церкви із закріпленою за ним канонічною територією, на якій не мають діяти інші помісні церкви.

Нагадаємо, близько третини українців підтримують ідею надання Вселенським патріархом статусу автокефалії Українській православній церкві.

Так, 31,7% респондентів відповіли, що підтримують рішення про автокефалію, 20,6% — не підтримують, 7,4% вважають, що це необхідно робити разом з УПЦ Московського патріархату.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Українській православній церкві. Це рішення підтримала Верховна Рада.

QHA