ВІЛЬНЮС (QHA) -

У Вільнюсі стартувала міжнародна конференція «Кримські татари через три роки після окупації Криму: нинішня ситуація та подальша стратегія для міжнародного співтовариства».

Про це повідомив журналіст Юрій Луканов у Фейсбуці:

— Конференція обговорить різні аспекти окупації Криму: порушення міжнародного права під час анексії Криму, ситуація з правами людини в Криму, порушення майнових прав на півострові, обговорять дії Литви на міжнародній арені, щоб і надалі анексія Криму була визнана. Центр інформації про права людини підготував на конференцію огляд ситуації зі свободи слова в Криму та кримськотатарським медіа.

Луканов повідомив, що участь у конференції взяли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, лідер громадського руху «Сила права» Андрій Сенченко, посол України в Литві Володимир Яценківський, посол Литви в Україні Маріус Януконіс, а також члени Меджлісу кримськотатарського народу.

Пізніше до конференції приєднаються члени Сейму Литви, експерти, науковці.

— Конференція організована Сеймом Литви і Всесвітнім конгресом кримських татар у співпраці з Міністерством закордонних справ Литви та парламентським форумом за демократію.

Також під час конференції відбудеться відкриття виставки «Пам'ятай» художника Рустема Емінова, присвяченій історії кримськотатарського народу.

Як повідомляло QHA, у заяві за підсумками 3-го Форуму вільної Росії відзначається, що «міжнародно визнаний російсько-український кордон має бути відновлений».

ФОТО: Фейсбук Юрія Луканова

QHA