ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 24 квітня, у Львові стартувала мирна пікет-акція бізнесу, який належить президенту України Петру Порошенку. Добровольці АТО та активісти прийшли до магазину "Рошен" у центрі міста із вимогою надати добровольцям АТО статус учасників бойових дій на державному рівні.

Учасники акції принесли з собою плакати із закликами до визнання добровольців та покращення умов реабілітації ветеранів АТО. Уся подія відбувалася під гаслом: "Немає визнання — не треба й солодощів". На знак протесту активісти висипали цукерки "Рошен" перед входом до магазину.

— Мій чоловік загинув 10 місяців тому і не має статусу досі, хоча воював від самого Майдану. Добровольці пішли першими, вони залишили свої сім'ї, за останні гроші купили собі одяг і взялися боронити державу. Влада про них не думала і не думає досі. У них залишилися старі батьки і малі діти, які не мають ані найменшої пільги. То чому так? Коли буде правда? Вони думають тільки про свої кишені і мають нас ні за що, — зазначила учасниця пікету дружина загиблого воїна Володимира Іваника Марія Іваник.

Під час пікету організатори заявили про те, що сьогоднішня акція — лише перша ластівка і якщо їх не почують, то такі пікети будуть по всій країні, навіть під стінами маєтку Порошенка.

— На 5-му році війни ми маємо тут стояти і казати, аби визнали тих, хто першими пішов захищати кордони української держави, це неприпустимо. Влада не повинна забувати завдяки кому тут зараз мирне небо над головою, — сказала керівник організації "Об`єднання добровольців" Олена Живко. 

Додамо, що законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні (зрівняння їх з учасниками бойових дій ЗСУ, Нацгвардії чи інших формувань) зареєстрували у Верховній Раді ще у жовтні 2017 року, проте, його так і не розглянули. 

QHA