ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 8 травня, вся Україна відзначає День пам’яті та примирення. З цієї нагоди у Львові на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328» відбулися скорботні заходи.

На захід завітали представники міської та обласної влад, громадські активісти, воїни та небайдужі львів`яни.

— Для України Друга світова війна є особливою. Напевно, жодна країна не входила у цю війну настільки розшматованою. І не так багато країн, як Україна, залишилися окупованими, пошматованими у межах українських земель. Це особливий біль для українців. Здавалося б, це має вилитись у якусь агресію, несприйняття. Але ні, трапилось по-іншому... Коли Україна відновила свою державність, ми, як ніякий інший народ, шануємо солдатів, які полягли тут на війнах. Ми не воюємо з історичною пам’яттю, не воюємо з могилами. А робимо все для того, щоб кожен загиблий знайшов тут свій спочинок та отримав примирення, — зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Опісля біля пам`ятного хреста відбулася акція "Вінок пам`яті": під супровід оркестру на великий терновий вінок та колючий дріт люди чіпляли червоні маки. Дріт та терновий вінок символізують жертв війни, їхні муки і терпіння. А маки — символ живої пам`яті закатованих. 

— Через всю війну я стільки похоронив своїх товаришів! Але бачите, проливав кров. Два рази поранений, контужений. І от, слава Богу, дожив. 94-й рік живу, — розповів ветеран Другої світової війни Микола Чижкун, який прийшов віддати шану своїм полеглим побратимам. 

Додамо, Шталаг – 328 — створений німецьким військовим командуванням табір для радянських військовополонених (пізніше поповнений військовополоненими і в’язнями з інших країн), що існував у 1941 — 1944 рр. у Львові. Місце смерті близько 140 тисяч військовополонених. 

QHA