ЛЬВІВ (QHA) -

11 травня на площі Ринок у Львові відбувся мистецький захід від новоствореного громадського руху інформаційного захисту України під назвою "Ріжу інформаційні пута Московії".

Подія і власне сам продемонстрований танець "Брехня", має на меті привернути увагу громадськості до проблеми використання пропагандистських новин окупанта українцями.

— У контексті того, що відбувалося 9 травня, і з тим усім «побєдобєсіям», яке ми маємо і в Україні, і за кордоном, вирішили привернути увагу до того, наскільки інформація з московських джерел зомбує нас. Наскільки багато інформресурсів ми використовуємо, які спродуковані для знищення української нації. Йдеться про соцмережі, сайти, ідеологічні стереотипи, які були нав'язані союзом (СРСР — ред.) і сьогодні є московською пропагандою, — розповіла учасниця руху активістка Софія Федина.   

Учасники акції закликали долучитися усіх небайдужих українців, адже інформаційна війна несе в собі не менше загроз, аніж війна територіальна.

— Моя бабуся часто без перебору читає все у стрічці Фейсбука, а там ж попадаються всякі новини і, на жаль, далеко не всі з них адекватні. Треба чітко знати хто є хто і вміти відрізнити зерно від полови, — сказала у коментарі очевидиця перформансу Оля.

Додамо, що серед засновників Руху інформаційного захисту України зокрема є поет і письменник Юрій Винничук, співачка й волонтерка Софія Федина, літературознавець Михайло Косів, учасник АТО Дмитро Сидорчук та інші.

QHA