ЛЬВІВ (QHA) -

28 травня у Львові на площі Ринок відбулася інформативно-мистецька акція на підтримку політв`язнів Кремля і, зокрема, кіномитця та письменника Олега Сенцова, який вже 16 день голодує у тюрмі РФ.

Учасники акції на підтримку Олега Сенцова і політв'язнів Кремля збирали підписи під листом до керівництва країни з вимогами забезпечити створення і функціонування посади спецуповноваженого у справах українських політв'язнів, забезпечити ефективну допомогу родинам політв'язнів, інформувати суспільство про дії щодо звільнення політв'язнів, винести питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 саміту G-7.

— Сьогодні у нас вже не друга і не третя така акція, дуже часто вони стихійні й це, я вважаю, дуже важливо. Це не якась конкретна організація, це все організовує свідоме суспільство, не обов`язково культурне чи правозахисне, якому не байдуже і яке включається у процес як може, — зазначила у коментарі співорганізатор події Ольга Муха.

У рамках події активісти зачитували імена усіх 68-ми підтверджених політв`язнів, яких місяцями та роками утримують в різних тюрмах РФ. Для кожного політ`язня приготували його "особистий" стілець, а бруківку під стільцями розграфили червоними смугами.

Завершилася акція появою серед "іменних" стільців декількох з підписами: "Наступний будь-де і будь-коли".

— Не можна забувати, скільки сьогодні наших людей гниє у холодних казематах, а не живе повноцінним життям. Ми маємо трохи більше робити для того, аби у цих хлопців та дівчат з`явився шанс на хороше майбутнє, — переконана учасниця акції Мирослава зі Львова.

Додамо, що масштбана акція #SaveOlegSentsov на підтримку українського політв'язня Кремля Олега Сенцова відбудеться 1 і 2 червня у багатьох містах України та світу. 

Нагадаємо, Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його лише у разі звільнення всіх українських політв'язнів, які утримуються в РФ.

А 26 травня Європейська кіноакадемія закликала не допустити смерті Олега Сенцова.

QHA