ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 31 жовтня, у Львові відбулася презентаця 5 фільмів "Позивний Зеніт", у рамках якої публіка мала можливість поспілкуватися із героями стрічки-хроніки, яку вже цього тижня демонструватимуть у кінотеатрах міста.

Прокатним часом обрано обідню пору, юо головна мета авторів проекту — зміцнення національного духу у молодого покоління та усвідомлення реальних загроз, які стримують військові на Добасі вже четвертий рік. Тому до перегляду фільмів найперше залучаються учні молодших та середніх навчальних закладів.

— "Позивний Зеніт" — це обличчя передової, обличчя новітньої історії України. У публіцистично-документальному циклі стрічок  кожен глядач впізнає свого друга, брата, батька, сина, колегу, чоловіка у маршрутці, — зазначають режисери Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська.

Документальна стрічка про те, як живуть і воюють бійці, продемонструє громадянам України цінність подвигу військових, що ризикують собою заради мирного життя. Як сказав один з героїв фільмів: "На передовой оно везде так – одинаково", тобто війна скрізь однаково страшна.

— Кіно не про війну. Кіно про людей. Про те, що полковник це така ж людина, як і рядовий, про переживання людські, думки, це своєрідний погляд назад з осмисленням.  Дуже рекомендовано для перегляду нашому підростаючому поколінню, — розповів під час зустрічі учасник фільму, офіцер повітряного командування «Захід» Василь Півуш.

Як повідомляло раніше QHA, з 12 жовтня по 10 листопада на Львівщині демонструватимуться фільмів у межах програми XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. Зокрема відбудеться перегляд документальної стрічки "Боротьба Джамали" про життєвий шлях видатної кримськотатарської співачки.

QHA