ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 11 квітня, у Львові на території колишнього концентраційного табору для військовополонених "Шталаг – 328" відбулися скорботні заходи.

Дата проведення невипадкова: щороку 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Участь у події взяла влада міста та області, небайдужі львів`яни та колишні політв`язні, які з власного досвіду знають, якими були ті страшні часи.

— Часто ми не договорюємо усієї правди про це місце і про те, що тут відбувалося. Тут було знищено більше 140 тисяч людей. До того ж, це були військовополонені різних національностей. Мені було 9 років, коли ці всі події відбувалися, і я пам’ятаю як їх, роззброєних, вели вулицями Львова, — звернувся до присутніх Почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів та репресованих Петро Франко.

Учасники заходу запалили лампадки та поклали квіти до меморіального хреста, а опісля відбулася поминальна молитва.

Довідково: В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн осіб. Усього протягом 1941 — 1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн чоловік.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були: Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

QHA