ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 3 травня, у Львівському музеї визвольної боротьби України в рамках проекту "День народження Героя Небесної Сотні" відзначили уродини новітніх героїв Володимира Топія та Богдана Вайди.

Розпочався вечір пам`яті з виконання символічної для подій на Майдані композиції: "Гей, приве кача".

Під час заходу молоде покоління запалило свічки пам`яті, після чого усі присутні переглянули відеоспогади про Героїв України, які народилися 26 та 28 квітня.

На подію завітали родичі та друзі Героїв, молодь, небайдужі львів`яни і керівництво Львівської області. 

— Львівщина заплатила найвищу ціну під час Революції Гідності і платить чималу ціну зараз, під час війни на сході країни. Кожен, мабуть, розмірковував, чому так відбувається. Це через те, що Господь поклав на нас велику відповідальність: перед людьми, державою і нашим майбутнім. Ще більша відповідальність лягла на сім'ї наших героїв. Усвідомлення цієї відповідальності треба перетворити на користь. Пам’ятайте, що від вашого слова, від вашої думки і від вашого погляду залежатиме доля і майбутнє нашої держави, — наголосив  присутній на заході голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Дружина Героя Небесної Сотні Володимира Топія Леся Топій поділилася з присутніми спогадами про чоловіка, який загинув під час пожежі у Будинку профспілок. 

— Чоловік завжди любив дітей, хотів, щоб їх було багато, щоб лунав дитячий сміх. Я вдячна йому за його постійну підтримку, турботу, безвідмовність. Ми разом берегли традиції, передавали їх онукам. Не можу сьогодні сказати, що Герої Небесної Сотні — це звичайні прості люди. То були обрані люди. Вони ціною свого життя змінили наше бачення світу, своєї державності та навіть самих себе. Тепер, коли ми кажемо «Героям слава», зовсім по-іншому сприймаємо ці слова. До нас приходить розуміння, що ми маємо право і можливості жити у незалежній, вільній та сильній державі, — розповіла вдова.

Спеціально з нагоди річниці для присутніх підготували невеличку концертну програму, на захід завітав відомий співак Назар Савко, який разом з музичною студією "Джерело" виконав композицію, присвячену Майдану.

QHA