ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 15 лютого, у Львові відбулася низка заходів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

У рамках заходів громада та місцева влада спільно поклали квіти до пам’ятного знаку "Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані у 1979-1989 рр.". Після чого відбулась екуменічна панахида та громадське віче.

— Упродовж десяти років дорога від Афганістану була чорна і згорьована. Росія тоді, як і тепер, хотіла поневолити незалежних. Ті, хто пройшов афганську війну, — одні з перших встали на захист України сьогодні. Нам є на кого рівнятись, є у кого вчитися. Маючи таких патріотів, таких сміливців, Україна буде вільною і квітучою завжди", сказала присутня на урочистостях заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Захід також відвідали родичі та близькі загиблих воїнів, їхні друзі та знайомі:

— Юри немає з нами вже стільки років, а я й досі не можу спокійно говорити про нього. Майже кожного року знаходжу час, аби разом зі всіма віддати шану всім загиблим хлопцям, згадати їх у молитві. Саме такі події, як сьогодні, дають привід всім нам не забувати жертв, що безжально косить війна,  зазначив у коментарі друг загиблого воїна-афганця Андрій. 

Додамо, що виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо Демократичної Республіки Афганістан. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент у дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року. 15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який перетнув по Мосту Дружби кордон двох країн.

QHA