ЛЬВІВ (QHA) -

Вчора, 14 квітня, у Львові відбулися урочистості з нагоди 106-ї річниці від дня заснування скаутської організації ПЛАСТ. Понад тисячу пластунів Львова пройшлися маршем вулицями міста до площі перед національним університетом імені Івана Франка, де відбулася присяга. 

Після церемоніалів біля пам’ятника Івану Франку традиційним вимаршем пластуни вирушили до Личаківського кладовища для вшанування пам’яті полеглих героїв і засновників Пласту.

Присутній на заходах міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що вже 19 квітня на розгляд депутатів міської ради винесуть питання про виділення 1 мільйона гривень з міського бюджету для того, аби зробити усі необхідні ремонтні роботи в Будинку Пласту, що у Винниках під Львовом.

— Також перед нами стоїть завдання привезти до ладу Пластовий будинок на вул. Шептицьких. І я би хотів, щоби усі Станиці, які є у місті Львові, були доглянуті і були натхненні для того, щоб люди там мали велике бажання працювати, — сказав Андрій Садовий.

Станом на вчора у Пласті займається біля 300 дітей новацтва (діти віком від 6 до 12 років) та 1300 дітей юнацтва (віком від 12 до 16 років). Пластунів від 18 років є орієнтовно понад 200.

— Для мене Пласт — це не просто слово, це найперше моє ставлення до навколишнього світу й людей. Саме тут я знайшла вірних друзів та однодумців, які поруч зі мною крокують життям, — резюмувала львівська пластунка Софія. 

Довідково: Пласт — національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 року.

QHA