ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 17 квітня, у Львові відбулося урочисте закладення пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на "Губернаторських валах".

Участь у заході взяли представники влади міста Львова, родини учасників Революції Гідності та духовенство.

— У житті є спокуси, є труднощі, часто є неправда. Деколи серце зневоднюється і власне ця іскра, яка має йти від цього меморіалу, має живити наше серце, воно завжди має бути активним, чесним і справедливим. Я вірю, що усі ці добрі помисли і плани будуть реалізовані. Велика подяка вам, дорогі рідні, — звернувся до присутніх мер Львова Андрій Садовий.

Меморіал складатиметься з двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводитиме на терасу зі сторони вул. Замкової, де облаштують площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні. Окрім цього, на мосту також розташують п’ять плит, що символізують п’ять днів розстрілів на Майдані. 

На даху накриття будуть вирізані імена героїв Небесної Сотні, крізь які у дощову погоду стікатиме вода, що, символізуватиме «вічні сльози» за загиблими, а у сонячну погоду ці літери мають підсвічуватися природним світлом.

— Дуже важливо, щоб новостворений комплекс став не просто ще одним пам`ятником, місцем поплакати чи запалити свічку, це має бути щось соціальніше, значуще. Дуже хочу, щоб сюди люди приходили згадати, подумати, запитати у себе, що зробив я для кращого життя у своїй країні. Щоб було розуміння, хто такі ці люди, яких тепер ми називаємо Небесною Сотнею, — зазначив брат героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника Степан.  

Родини Небесної Сотні підписали текст, який помістили у пам`ятну капсулу. Після чого Андрій Садовий разом з родинами Героїв Небесної Сотні заклали капсулу, чим дали символічний початок будівельним роботам зі спорудження меморіального комплексу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Довідково: у 2014 — 2015 рр. було створено робочу групу з розробки завдання для конкурсу на кращу ідею вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. До робочої групи увійшли представники різних громадських організацій, члени родин учасників Революції Гідності. Результатом роботи цієї групи стало оголошення конкурсу на найкращу ідею вшанування Небесної Сотні.

QHA