МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Вчора, 30 квітня на головній площі Маріуполя активісти зібралися на мітинг «Маріуполь — це ми». Причиною тому стала заява депутата місцевої міськради Олексія Федая. Він знову почав говорити про «утиски прав за мовною ознакою». Після цього на вулицях міста почали з'являтися намети з символікою Опозиційного блоку. У них патріоти і активісти побачили риторику 2014 року, коли аналогічним чином «звали русский мир».

— Ми не хочемо повторення «ДНР» у нашому місті, — каже Олександр, один із організаторів мітингу, — тому й вийшли сьогодні з прапорами нашої країни. Тут живуть татари, греки, які вважають себе українцями. Нам не потрібен російський світ з його зброєю.

Біля мікрофона виступали громадські працівники, які не мають відношення до політичних сил і партій. Вони говорили про мир і просили кожного бути активним і свідомим — повідомляти про сепаратизм у побуті і на вулиці, не залишатися осторонь і допомагати вирішувати проблеми корупції.

— Мені вже подзвонили друзі з Києва і говорили, що Маріуполь хочуть «злити», — каже Інна, учасниця мітингу, — просили тікати з міста. Але я вже тікала з рідного Донецька, коли там з таких же наметів починалася війна. Я зроблю все можливе, щоб не допустити повторення сценарію в Маріуполі. І ми повинні діяти разом, якщо хочемо миру.


До слова, представників Опозиційного блоку на мітингу помічено не було. Сам Олексій Федай на своїй сторінці в Фейсбук зазначив: «Ми прийняли рішення зупинити проведення публічних партійних заходів на період травневих свят. Ми не дозволимо втягнути нас в процеси дестабілізації ситуації в місті». На площі не було ніякої політичної символіки — тільки державні прапори України і вишиванки. Про це подбали організатори.

QHA