КИЇВ (QHA) -

До Міжнародного дня корінних народів у Мелітополі розпочався соціально-культурний форум «Три народи — один корінь» у караїмському інтеркультурному центрі «Кале» сьогодні, 9 серпня.

На форумі присутні постійний представник президента України в АРК Борис Бабін, директор департаменту культури, туризму національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко, міський голова Мелітополя Сергій Мінько, голова ГО «Асоціації національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані, а також голови татарського і кримськотатарського національно -культурних товариств Запоріжжя.

У форумі також беруть участь представники корінних народів окупованого Криму. Учасники форуму говорили про цінності корінних народів, створення умов для збереження і розвитку їхньої культури, релігій, мов і традицій.

Так, за словами Владислава Морока, кримськотатарську автономію мали створити ще у 1991 році.

— Для Російської імперії малі народи не мають цінності, вони — витратний матеріал для ігор на світовій шахівниці. Українська держава цінує малі народи. Зрозуміло, що наша держава заборгувала кримськотатарському народу. По-правді, створити національну кримськотатарську автономію мали ще у 1991 році або у 1996 році, коли ухвалювали Конституцію України. Тоді розміняли цю ідею і пішли на повіду в комуністів, які обіцяли проголосувати за цей документ, — зазначив Морока.

QHA повідомляло, що 9 серпня відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Цю ініціативу подала Генеральна Асамблея ООН. На сьогодні більшість мов корінних народів знаходиться під загрозою зникнення.

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 9 серпня, доручив дипломатам підготувати нову резолюцію щодо Криму приурочену до Міжнародного дня ​​корінних народів.

Глава держави зазначив, що Україна продовжує боротися «за деокупацію Криму і свободу кримськотатарського народу».

Джерело: МВ

QHA