БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Правозахисна організація "Кримська солідарність" опублікувала кадри з села Долинне, де вчора, 21 травня відбулися обшуки в будинку кримськотатарського мусульманина Едема Смаілова.

На кадрах видно наслідки обшуку, а також реакція людей на затримання Смаілова.

Люди характеризують Смаілова як чесного, богобоязливого і доброго чоловіка. На кадрах видно, як люди звертаються з благанням до Бога після того, як Смаілова відвозять силовики.

Нагадаємо, сьогодні Едему Смаілову виповнюється 50 років. За місяць він збирався видати свою старшу доньку заміж.

QHA повідомляло, що кримськотатарські активісти Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов, затримані вчора силовиками, будуть включені до так званої "другої бахчисарайської групи", яка проходить у надуманій справі "Хізб ут-Тахрір".

Раніше правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, відзначили, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

Відзначимо, МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

Вчора, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

QHA