КИЇВ (QHA) -

Викиди в атмосферу заводу "Кримський титан" — основна причина погіршення екологічної ситуації на півночі Криму, заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш.

Чиновник зазначив, що такого висновку дійшли українські фахівці, які відвідали населені пункти Каланчацького і Чаплинського районів Херсонщини.

Вакараш очолює делегацію урядової міжвідомчої робочої групи, яка вивчає ситуацію у зв'язку із забрудненням повітря на півночі Криму.

— Причиною негативного впливу розташованого в анексованому Криму заводу "Кримський титан" на навколишнє середовище і здоров'я людей є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод. Головна причина — викиди.

За словами заступника міністра, українські фахівці відібрали проби грунтів на Херсонщині й незабаром оприлюднять результати аналізів.

— Можливо, на понеділок — вівторок ми отримаємо аналізи відібраних грунтів, і тоді можна точно сказати, як це вплинуло на грунти.

Нагадаємо, Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш заявив, що основна причина екологічної катастрофи на півночі Криму є викид у повітря сірчистого ангідриду кримським заводом "Титан".

QHA писало, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав зібрати Раду національної безпеки і оборони у зв'язку з "умисним знищенням окупантами навколишнього середовища анексованого Криму".

Джерело: Укрінформ

QHA