КИЇВ (QHA) -

 

У вересні в портах анексованого Криму зафіксовано 16 танкерів і вантажних суден-порушників. Про це повідомили у Міністерстві з питань тимчасово окупований територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) у Facebook.

— З 1 – 30 вересня до портів окупованого Криму зафіксовано заходи 16-ти танкерів і вантажних суден-порушників. 15 суден були під прапором Російської Федерації та 1 — під прапором Республіки Того. Загалом ці судна здійснили 47 заходів до портів Феодосії, Севастополя і Керчі, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії та Керчі зафіксували 13 суден, серед яких 10 — під прапорами РФ і «по одному під прапорами Туреччини, Молдови і Республіки Панама».

У МінТОТ нагадали, що морські порти в анексоаному Криму (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 30 квітня 2014 року «Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту», ​​а також згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16 червня 2014 року «Про закриття морських портів».

Таким чином, заходи до кримських портів суден під іноземними прапорами є порушенням міжнародного права, їх розцінюють як дії, які підривають суверенітет України.

 

Раніше у МінТОТ заявили, що у серпні до портів Криму незаконно увійшли 16 іноземних танкерів і вантажних суден. У цілому ці судна здійснили 46 заходів у порти Севастополя і Керчі.

QHA