КИЇВ (QHA) -

Оскільки Україна не контролює анексований Крим, українські правоохоронні органи не мають доступу до розслідувань злочинів, які там відбуваються. Про це повідомив юрист, менеджер організації «Міжнародне партнерство за права людини» Симон Папуашвілі на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

— Ми маємо ситуацію, коли влада України є безсилою у подоланні безкарності злочинності. У нас зараз 2 варіанти, перший це, безумовно, Міжнародний кримінальний суд, а другий використання кримінальної юрисдикції інших країн, розповів Папуашвілі.

Він зазначив, що на даний момент його організація займається збором доказів порушення прав людини в Криму для МКС, щоб суд розпочав офіційне розслідування, знайшов і покарав винних.

Основна проблема в тому, що МКС дуже повільний. Грузія 8 років чекала, поки ця справа перейшла у стадію розслідування. Що ми робимо? Ми не сидимо і не чекаємо, поки МКС почне повільне розслідування, ми хочемо, щоб розслідування почалося в інших європейських країнах. На сьогодні 14 країн у Європі можуть проводити розслідування, оскільки мають універсальну кримінальну юрисдикцію, поділився юрист.


Він навів приклад, що якщо росіянин, який проживає у Санкт-Петербурзі, вчинить злочин на території Криму, то кримінальна юрисдикція Франції чи Бельгії зможе почати розслідування проти нього.

Один з видів злочинів, який ми документували це злочин проти людяності. Це спеціальна атака на цивільне населення, і вона були конкретна і навмисна, спрямована на тих, хто був не згоден з окупаційною владою. Перш за все це кримські татари, зазначив Папуашвілі.

За його словами, злочини проти людяності у Міжнародному кримінальному суді за своєю тяжкістю прирівнюються до злочинів геноциду.

З доказів випливає, що атака на цивільне населення організована, ретельно спланована і регулювалася владою РФ. І ниточки ведуть до однієї людини у Криму, повідомив він.

Як резюмував Папуашвілі, на даний момент його організація намагається змусити МКС відкрити кримінальну справу, яка призведе до покарання чиновників вищого рангу у РФ.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що на офіційному сайті Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився звіт, яким підтверджується, що Росія окупувала Крим, провела там незаконний «референдум» і здійснює репресії проти всіх незгодних із ситуацією.

ФОТО: інтернет

QHA