МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 30 липня, у Москві попрощалися з письменником Володимиром Войновичем. Траурна церемонія відбулася у Центральному будинку літераторів. Поховали письменника о 15:00 на Троєкуровському кладовищі.

Нагадаємо, Володимир Войнович помер у віці 85 років 27 липня. Причиною смерті став серцевий напад.

Письменник народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (зараз Душанбе, Таджикистан). Войнович брав активну участь в русі за права людини. У 1974 році його виключили зі Спілки письменників СРСР. У 1980 році письменника вислали з СРСР, а у 1981 році його позбавили радянського громадянства. У зв'язку з цим, письменник до 1992 року жив у Німеччині й США. У 1990 році йому повернули радянське громадянство.

Найбільш відомий твір Володимира Войновича — роман-трилогія «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна». Він почав писати його у 1963 році, проте перша частина вийшла у 1969 році у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), а вся книга побачила світ у 1975 році в Парижі (Франція).

QHA повідомляло, що онук генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва Андрій помер від інфаркту у віці 57 років в окупованому Севастополі. Андрій Брежнєв раніше неодноразово подавав свою кандидатуру до Держдуми Росії, а також балотувався в губернатори Свердловської і Тульської областей.

Джерело: Крым.Реалии

QHA