МОСКВА (QHA) -

На засідання Верховного суду РФ з розгляду апеляційної скарги на рішення так званого Верховного суду Криму від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності прибули співробітники Посольства України в Росії, представник Єврокомісії в РФ та дипломати країн Євросоюзу. Про це повідомив кореспондент УНІАН з місця події.

Біля будівлі суду посилено заходи безпеки — перед будівлею стоять два автобуси московського ОМОНу.

Початок засідання було призначено на 11:00 за київським часом, але почалося воно із запізненням у 30 хвилин.

Як повідомив кореспондент УНІАН, перед початком засідання юридичний директор правозахисного центру «Меморіал», адвокат Кирило Коротєєв зазначив, що захист не сподівається на прийняття судом рішення на користь Меджлісу.

Практика Верховного суду така, що він ще жодного разу не скасовував рішення про визнання організацій екстремістськими, і немає жодних надій, що це станеться цього разу,  сказав Коротєєв.

Він вважає, що судді Верховного суду швидше керуватимуться бюрократичною звітністю по боротьбі з екстремізмом, ніж забезпеченням і захистом прав кримських татар.

Крім того, правозахисник переконаний, що після сьогоднішнього рішення Верховного суду РФ в окупованому Криму почнеться нова хвиля репресій проти кримських татар.

Як повідомляє кореспондент «Радіо Свобода», в залі виступила сторона захисту — адвокати Марина Агальцова і Кирило Коротєєв, які навели підстави для скасування рішення про заборону Меджлісу.

Сторона захисту наполягає на тому, що Меджліс не може бути відповідачем, оскільки не є громадською організацією.

Для того, щоб групу людей визнати некомерційною організацією, необхідно, щоб у цій організації був статут. Такого статуту у Меджлісу кримськотатарського народу немає і не може бути, зазначив при цьому адвокат Коротєєв.

Кримськотатарський народ вибирає Курултай, а члени Курултаю Меджліс у складі 33 осіб, пояснив він.

Його (Меджлісу,  ред.) діяльність регулюється п'ятою статтею Декларації ООН про права корінних народів, яка передбачає право корінних народів зберігати і зміцнювати свої особливі політичні та правові інститути,  сказав адвокат.

Ще однією підставою для скасування рішення про заборону Меджлісу адвокат Кирило Коротєєв назвав «неправильно визначену підсудність справи». Як вказав захисник, органи Меджлісу діють на території іншої держави (в Україні), таким чином неможливо заборонити Меджліс кримськотатарського народу на території, де не діє антиекстремістське законодавство Росії.

Після перерви в засіданні суду виступила сторона звинувачення.

«Старший прокурор» Криму Володимир Чухрін наполягав на тому, що «діяльність Меджлісу несе загрозу безпеці держави та суспільства».

Суддівська колегія Верховного суду Росії у Москві пішла з залу засідання для винесення рішення у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії і в Криму, повідомляє кореспондент «Радіо Свобода».

16:05: Верховний суд РФ відхилив апеляцію, тим самим підтвердивши заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Про це у Twitter повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Як повідомлялося раніше, керівництво і члени Меджлісу кримськотатарського народу на знак протесту не братимуть участі в судовому засіданні, на якому розглядається їхня апеляційна скарга на рішення кримського суду.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA