МОСКВА (QHA) -

Активісти «Стратегії–18» провели 18 квітня у Москві одиночні пікети на підтримку кримських татар.

Учасники акції вшанували пам'ять представників кримськотатарської інтелігенції, розстріляних у 1938 році.

— Ми хочемо нагадати про сумну дату — 17 квітня 1938 року. Сімферополь. Відбулися розстріли в тюрмі НКВД. За шпигунство, націоналізм були розстріляні кращі з кримських татар, цвіт нації. Точно невідомо, в який день розстрілювали, але, меньше з тим, точно відомі два десятка імен, яких тоді вбили, — зазначила учасниця акції Віра Лаврешіна.

Усі розстріляні у 1938 році кримські татари входили до так званого «сталінського списку».

Окрім цього, активісти нагадали про затримання цивільного журналіста Нарімана Мемедемінова.

— Наріман Мемедемінов — громадянський журналіст, блогер. Він приходив, коли відбувалися обшуки в Криму у кримських татар ... Щоб не відбувалося, він знімав на відео якісь значні події і, звичайно, його запримітили ФСБшники. Він був схоплений, допитаний, на нього знайшли якийсь компромат і тепер він знаходиться в ізоляторі, його звинувачують в якихось закликах і йому, судячи з усього, загрожує великий термін. Так ось померла журналістика, — додала учасниця акції.

QHA повідомляло, що 17 квітня 2018 року — 80-а річниця розстрілу кримськотатарської інтелігенції. Протягом трьох днів кати НКВС розстріляли десятки найяскравіших кримськотатарських громадських діячів, вчених і представників політичної еліти. Перед розстрілом чекісти провели «судові засідання», які тривали не довше 20 хвилин.

QHA