КИЇВ (QHA) -

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту представили цифрову музейну колекцію «Україна.Київ.Бабин Яр».

Практика оцифровування матеріалів з музейних фондів — нова для України. По суті «Україна.Київ.Бабин Яр» стала першою, яка відповідає всім сучасним вимогам у галузі репрезентації цифрових колекцій.

Ми презентували 37 предметів, які самі по собі, без будь-яких наших коментарів, розповідають про ту трагедію, яка сталася у Бабиному Яру. У них розповідається про те, що було знищено понад 100 000 людей євреїв, українців, ромів, представників інших національностей, розповів екскурсовод Михайло Філоменко, передає кореспондент QHA.

За його словами, такого роду колекція є величезним кроком вперед, оскільки пов'язує об'єкти між собою, якщо у них є якась спорідненість, в рамках одного ресурсу, і при цьому пов'язує між собою різні ресурси.

Ще одним плюсом подібних колекцій, зазначає заступник директора спеціалізованого центру «Балі» Ольга Баркова, є те, що вони доступні будь-якому бажаючому, що має доступ до інтернету.

— Коли ми оцифровували щоденники з фондового зібрання музею, нас вразили записи в них. Ми читали їх, оскільки складали зміст системи навігації, і побіжно переглядали записи. Зараз їх можна порівняти з постами у Фейсбуці. Те саме життя звичайних людей, навчання, іспити, робота, відпустки, подорожі. Потім думки про те, що, можливо, почнеться війна, далі сама війна, мобілізація, перші втрати, загибель рідних і друзів. Такі документи необхідно оцифровувати і робити їх доступними для всіх, каже Баркова.

Переглянути колекцію «Україна.Київ.Бабин Яр» можна за посиланням.

ФОТО: фото з колекції

QHA