КИЇВ (QHA) -

Перебування затриманих мітингувальників на колінах під час штурму наметового містечка під Верховною Радою у суботу не було приниженням. Про це заявив речник МВС Артем Шевченко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що "нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою у транспорт" — застосовувана поліцейськими різних країн світу тактика організації безпеки правоохоронців.

— Щодо криків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою у транспорт це ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика організації особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне положення, що виключає можливість раптового нападу на нього, — написав Шевченко.

Такий спосіб контролю був обраний, аби не тримати затриманих на холоді лежачи на снігу обличчям донизу, повідомив речник МВС.

Він зазначив, що затриманим, які сиділи на корточках або стояли на колінах, дозволяли спілкуватися та палити.

Шевченко опублікував на своїй сторінці у Facebook приклади, коли поліцейські інших країн ставлять затриманих на коліна.

QHA повідомляло, що співробітники правоохоронних органів затримали біля Верховної Ради понад 100 осіб. У поліції зазначили, що в наметовому містечку під час проведення слідчих дій виявили та вилучили 9 гранат РГД-5, запали, «коктейлі Молотова» і 5 димових мін. Усі предмети направили на експертизу.

QHA