КИЇВ (QHA) -

За головною версією вбивства білоруського та українського журналіста Павла Шеремета, до злочину безпосередньо причетна Росія. Про це заявив перший заступник глави Національної поліції Вадим Троян в ефірі програми «Лівий берег з Сонею Кошкіною».

— Так і є. Я підтверджую цю версію і даний факт. Міністр прав: одна з ключових версій присутність російського сліду, і на це вказує більшість доказів.

Троян також повідомив, що вбивство журналіста правоохоронці пов'язують з його професійною діяльністю, оскільки Шеремет «був у опозиції і до російського президента, і до білоруського, такі речі вже не виключатимуться».

— Сьогодні у нас є як мінімум дві версії у причетності до вбивства Шеремета спецслужб інших держав суміжних, і з якими ми зараз воюємо.

За словами заступника голови Нацполіції, він має на увазі Росію та «інші ключові країни СНД», які могли направити виконавців вбивства Шеремета в Україну.

Нагадаємо, нещодавно команда журналістів зі «Слідство.Інфо» і представники міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP створили фільм про подробиці вбивства Шеремета.

Як повідомляло QHA, раніше парламентська асамблея Ради Європи в новій резолюції звернулася до всіх своїх країн-учасниць із закликом ретельніше розслідувати вбивства журналістів, зокрема вбивство Павла Шеремета.

Журналіст видання «Українська правда» та ведучий «Радио.Вести» Павло Шеремет загинув під час вибуху автомобілі 20 липня 2016 року у Києві на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка. Журналіст помер в автомобілі швидкої допомоги. Машина належала керівникові «Української правди» Олені Притулі. Причиною вибуху став вибуховий пристрій.

QHA