КИЇВ (QHA) -

Співробітники Головного управління Національної поліції України в Криму і Севастополі розглядають три версії причин, які могли призвести до хімічних викидів на заводі "Кримський титан" в Армянську.

Як повідомляє прес-служба відомства, кримінальне провадження розслідується за ч. 1 ст. 241 Кримінального кодексу України (забруднення атмосферного повітря).

Зокрема, правоохоронці розглядають три версії екологічної катастрофи.

Згідно з першою версією, викид в атмосферу стався у зв'язку з неправильною експлуатацією заводів, розташованих на півночі Криму ("Кримський титан", "Кримський содовий завод" і "Кримський бромовий завод");

Згідно з другою версією, причиною стало пошкодження резервуарів з відходами на заводах «Кримський титан», «Кримський содовий завод» і «Кримський бромовий завод» під час російських військових навчань.

Третя версія, яку розглядають правоохоронці полягає у тому, що викид в атмосферу здійснила РФ з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації ситуації на півдні Херсонської області. Зокрема, шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією місцевих жителів з обох боків адмінмежі з вимогами розблокувати дамбу на Північно-Кримському каналі та відновити подачу води до Криму для припинення техногенної катастрофи у регіоні.

Раніше Міністерство у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) показало супутникові знімки заводу «Кримський титан» в окупованому Криму. Станом на 9 вересня на знімках видно, що завод призупинив роботу, зменшилася кількість службового транспорту і особистого транспорту працівників підприємства.

Раніше повідомлялося, що у результаті хімвикидів на заводі «Кримський титан» зникли усі птахи. У місті залишилися тільки ворони.

QHA