КИЇВ (QHA) -

За офіційними даними, за три роки бойових дій на Донбасі з полону бойовиків були звільнені 28 журналістів, а за оцінками експертів — у 4 рази більше. Про це повідомила секретар Національної спілки журналістів Ліна Кущ під час презентації Звіту про порушення прав журналістів на окупованій території, передає кореспондент QHA.

— Ми бачимо великі відмінності між офіційними даними та даними експертів про те, скільки журналістів з 2014 по 2016 роки були незаконно затримані та пізніше звільнені. За даними СБУ, це 28 журналістів, але за оцінками наших експертів, ця цифра як мінімум вчетверо більша, — розповіла Кущ.

За її словами, у полоні бойовиків продовжують перебувати блогер з Донецька Станіслав Асєєв і блогер з Луганська Едуард Неделяєв.

Вона також нагадала, що зараз на непідконтрольній території Донбасу не працює жодне українське ЗМІ, а близько 50 місцевих видань і телерадіокомпаній були захоплені бойовиками силою.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму продовжує здійснюватися тиск на журналістів, які не підтримують російську пропаганду.

QHA